Uroczystość nadania imienia rondu im. dr inż. Krzysztofa Karczewskiego

W czwartek 4 kwietnia odbyła się uroczystość nadania imienia rondu na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej i ks. Jerzego Popiełuszki w Skawinie imienia dr inż. Krzysztofa Karczewskiego. Odznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotym i Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Srebrnym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, Złotym Krzyżem Zasługi – za zasługi w działalności społecznej i samorządowej, Krzysztof Karczewski był ważną postacią w historii Skawiny (WIĘCEJ INFORMACJI).

.

WIĘCEJ INFORMACJI –>kliknij tutaj

PRELUDIUM 22 – wyniki konkursu

W dniu 23.11.2023 Narodowe Centrum Nauki udostępniło wyniki konkursu PRELUDIUM 22, wśród projektów zakwalifikowanych do finasowania znalazł się projekt naszej doktorantki mgr inż. Patrycji Zakrzewskiej – Innowacyjne zamkniętokomórkowe materiały poliuretanowe o zmniejszonej zawartości substancji petrochemicznych. Opiekunem naukowym projektu jest prof. dr hab. inż. Tadeusz Telejko.

Celem mniejszego projektu jest opracowanie technologii wytwarzania innowacyjnych bio-polioli z tłuszczów odpadowych, które będą separowane z osadów ściekowych. Jednocześnie celem badań będzie zaprojektowanie układu sztywnej pianki poliuretanowej poprzez częściowe zastąpienie poliolu petrochemicznego bio-poliolem wytwarzanym z surowca odpadowego.  Wyniki uzyskane w ramach projektu dostarczą nowej wiedzy na temat technologii produkcji ekologicznych polioli. Jednocześnie przyczynią się do opracowania nowej metody zagospodarowania tłuszczy z osadów ściekowych.

Serdecznie gratulujemy !

Seminarium LBM (Lattice Boltzmann Method)

9 luty 2024, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Zestawienie World’s TOP 2% Scientists 2023

Stanford University we współpracy z wydawnictwem „Elsevier” opublikował prestiżowe zestawienie najczęściej cytowanych naukowców (Science-Wide Author Databases of Standardized Citation Indicators) – World’s TOP 2% Scientists 2023. Zestawienie uwzględnia nazwiska 2% najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów. Na liście znaleźli się pracownicy naszej Katedry – dr hab. Aneta Magdziarz, prof. AGH oraz dr hab. inż. Małgorzata Wilk, prof. AGH. Serdecznie gratulujemy !

Wizyta Pani Prof. Lidii Lombardi

W dniach 23-27 maja w Katedrze gościliśmy Panią Profesor Lidię Lombardi z Nicolo Cusano University w Rzymie w ramach programu Erasmus Mobility for teaching. Pani Profesor wygłosiła wykład nt.: Waste management and Life Cycle Assestment. Współpraca Pani Profesor z Panią dr hab. inż. Małgorzatą Wilk, prof. AGH oraz doktorantami Panem mgr inż. Maciejem Ślizem i Panią mgr inż. Klaudią Czerwińską zaowocowała również opublikowanym artykułem w Waste Management, Elsevier.

Przedmiotem ogłoszonego konkursu było przyznanie zwiększenia stypendium za osiągnięcia naukowe w ramach stypendium doktoranckiego. Laureatami konkursu zostało 3 doktorantów z Naszej Katedry: mgr inż. Klaudia Czerwińska, mgr inż. Artur Bieniek oraz mgr inż. Beata Zygmunt-Kowalska. Serdecznie gratulujemy !

Inżynieria Procesów Przemysłowych (studia I stopnia) –
nowy kierunek w ofercie 2022/2023